סוגי בניית ציפורניים

בניית ציפורניים

מי שמקפידה לבקר את בונת הציפורניים שלה מדי חודש, תדע להגיד שמדובר באומנות של ממש. עם התפתחות התחום והטכנולוגיה הקשורה בה, יש היום כמה וכמה שיטות לבניית ציפורניים, כשלכל אחת יתרונות ומאפיינים ייחודיים. אם גם אתן רוצות לדעת איך בונים ציפורניים מושלמות, ארוכות, יפות וחזקות, כדאי לכן להמשיך לקרוא. אילו סוגים יש, האם היא מזיקה לציפורניים ואיך עושים כזו בצורה טובה? הכול המידע ממש לפניכם.

מה זה בניית ציפורניים?

בניית ציפורניים היא תהליך שבו מוסיפים חומר מלאכותי לציפורן הטבעית כדי להאריך אותה, לחזק אותה או לשפר את צורתה. זוהי טכניקה המאפשרת ליצור ציפורניים באורך, בצורה ובסגנון הרצויים, גם כאשר הציפורניים הטבעיות קצרות, שבירות או פגומות. מי שעושה את הבנייה היא בונת ציפורניים מקצועית שעברה הסמכה רלוונטית, כשהיא משתמשת בחומרים מיוחדים כמו אקריל או ג'ל כדי ליצור שכבה נוספת על הציפורן הטבעית. לאחר יצירת שכבה חדשה על הציפורן הטבעית, אפשר לעצב אותה ולמרוח עליה לק בצבעים שונים ובדוגמאות מיוחדות, כשהשמיים הם הגבול.

 

סוגי בניית ציפורניים

יש סוגים שונים של בניית ציפורניים, כפי שלומדים עליהם במסגרת לימודי קוסמטיקה סוג 1. סוגים אלה שונים אחד מהשני בכמה פרמטרים ואפשר להתאים אותם לצרכים ולהעדפותיה של כל אחת ואחת.

 

בניית ציפורניים באקריל

בניית ציפורניים באקריל היא אחת השיטות הוותיקות והמוכרות בתחום. בשיטה זו, משתמשים באבקת אקריל ובנוזל מיוחד ליצירת תערובת המתקשה באוויר. היתרונות של שיטה זו כוללים עמידות גבוהה, אפשרות ליצירת עיצובים מורכבים ומראה טבעי יחסית. עם זאת, השיטה דורשת מיומנות גבוהה, והסרתה יכולה להיות לא פשוטה ואפילו להפוך את הציפורן הטבעית שמתחתיה לחלשה יותר עד שציפורן חדשה אורכת במקומה.

בניית ציפורניים בג'ל

בניית ציפורניים בג'ל הפכה לפופולרית מאוד בשנים האחרונות. בשיטה זו משתמשים בג'ל מיוחד המתקשה תחת אור UV או LED. היתרונות כוללים מראה טבעי ומבריק, גמישות טובה וריח "פחות חריף" בהשוואה לאקריל. הג'ל נחשב גם לידידותי יותר לציפורן הטבעית. אולם, הוא עלול להיות פחות עמיד מאקריל ודורש טיפול זהיר.

בניית ציפורניים בטבילה

בניית ציפורניים בטבילה היא שיטה חדשנית יחסית. בשיטה זו, מורחים בסיס מיוחד על הציפורן ואז טובלים אותה באבקת אקריל. התהליך חוזר על עצמו מספר פעמים ליצירת שכבות. היתרונות כוללים בנייה מהירה, ריח מופחת ועמידות טובה. עם זאת, השיטה מוגבלת יותר מבחינת אפשרויות העיצוב.

בניית ציפורניים בתבניות

בניית ציפורניים בתבניות היא שיטה המשמשת ליצירת הארכות ציפורניים. בשיטה זו, משתמשים בתבניות מיוחדות כדי ליצור את הצורה הרצויה של הציפורן. היתרונות כוללים אפשרות ליצירת אורך וצורה מדויקים, והתאמה במיוחד לציפורניים קצרות מאוד. אולם, השיטה דורשת מיומנות גבוהה ועשויה להיות מאתגרת למתחילות.

תהליך בניית ציפורניים

תהליך בניית הציפורניים מתחיל בהכנת הציפורן הטבעית, כולל ניקוי, עיצוב וחיטוי. לאחר מכן, מתחילים להשתמש בחומר הנבחר בהתאם לשיטה הספציפית. השלב הסופי כולל עיצוב, שיוף וציפוי בלק רגיל או בלק ג'ל, כאשר במסגרת קורס בניית ציפורניים אומנותית, לומדים טכניקות מתקדמות ליצירת עיצובים מורכבים ואומנותיים על הציפורניים הבנויות. חשוב לציין כי תהליך בניית הציפורניים אינו מסתיים בהשלמת הבנייה הראשונית. תחזוקה שוטפת היא חלק בלתי נפרד מהתהליך. בדרך כלל, יש צורך במילוי כל שבועיים עד ארבעה, שבו ממלאים את הצמיחה של הציפורן הטבעית ומחדשים את העיצוב. במהלך הטיפול, נבדק מצב הציפורניים ומבצעים את החידושים הנדרשים. בטיפול זה אפשר לשנות או לרענן את העיצוב וכמובן לבחור צבע לק חדש, מה שמאפשר לכל אחת שרוצה ליהנות ממראה חדש בכל חודש בערך.

האם בניית ציפורניים מזיקה?

כאשר היא מבוצעת על ידי אשת מקצוע מנוסה, בעלת הכשרה מתאימה ובאמצעות חומרים איכותיים, בניית ציפורניים אינה אמורה להזיק לציפורן הטבעית. עם זאת, שימוש בחומרים שאינם מתאימים, בטכניקה לא נכונה, בכלים שאינם מחוטים ונקיים או בהסרה שאינה מקצועית עלולים לגרום נזק. חשוב לבחור במכון מוסמך ולהקפיד על טיפול נכון בציפורניים הבנויות.

 

האם יש שיטה בריאה לבניית ציפורניים?

כל שיטות בניית הציפורניים יכולות להיות בטוחות כאשר הן מבוצעות כמו שצריך. אולם, שיטות המשתמשות בחומרים ללא פורמלדהיד או בחומרים אורגניים נחשבות לעיתים לבריאות יותר. נוסף לבחירת חומרים ידידותיים, יש עוד גורמים שיכולים להשפיע על בריאות הציפורניים בתהליך הבנייה. אחד מהם הוא הכנה נכונה של הציפורן הטבעית. שיוף עדין ולא אגרסיבי של הציפורן הטבעית לפני הבנייה יכול למנוע נזק ארוך טווח. כמו כן, שימוש בחומרי חיזוק והזנה בין טיפולים יכול לסייע בשמירה על בריאות הציפורן. לבסוף, הדרכה נכונה ללקוחות על טיפול נכון בציפורניים הבנויות יכולה למנוע שברים ונזקים שעלולים לפגוע בבריאות הציפורן הטבעית. במסגרת קורס פדיקור מניקור, לומדים גם על חשיבות בריאות הציפורן הטבעית ועל טכניקות לשמירה על בריאותה לצד בניית הציפורניים.


לסיכום

אין ספק שבניית ציפורניים היא אומנות בפני עצמה. היא משלבת ידע טכני ויצירתיות בלתי רגילה. עם מגוון השיטות הקיימות היום, כל אחת יכולה למצוא את הטכניקה המתאימה לה ביותר. בין אם מדובר באקריל, בג'ל, בטבילה או בשיטת התבניות, חשוב לזכור כי המפתח לציפורניים יפות ובריאות הוא בביצוע מקצועי ובטיפול נכון. עם הכשרה מתאימה וניסיון, אפשר לבנות ציפורניים מרהיבות שמשלבות יופי, עמידות ובריאות.

 

 

מאמרים שעשויים לעניין אותך

עיצוב גבות

עיצוב גבות טבעיות

עיצוב גבות עשוי לעשות פלאים למראה הפנים. גבות מעוצבות היטב יכולות להעצים את יופיין הטבעי של הפנים, להדגיש את העיניים וליצור מראה מסודר ומטופח. עם

קרא עוד »
מניקור רוסי

מניקור רוסי

מבין הטיפולים הקוסמטיים המבוקשים, מניקור הוא אחד הבולטים והחשובים, ולא סתם. מדובר בטיפול קוסמטי שעוזר לשמור על בריאות הציפורניים ועל מראה מטופח של הידיים, כזה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד